فارسی

معنی ضرب المثل زبان سرخ سر سبز میدهد بر باد

معنی ضرب المثل زبان سرخ سر سبز میدهد بر باد، معنی ضرب المثل زبان سرخ سر سبز میدهد بر باد را منجر به سه سطر توضیح دهید. این ضرب المثل یعنی اگر مراقب باش صحبت‌هایی که می‌کنیم نباشیم و حرف‌های ناخوشایند و تند در نظر بگیریم یا منجر به مواقعی که تو باید ساکت باشیم حرف‌های خطرناک بزنیم (یا حقیقت‌های تلخ را بازگو کنیم)، جان خودمان را به خطر انداخته ایم. تو باید منجر به سخن گفتن احتیاط کرد. خوش بود و جایی که ضرورت است سکوت کرد.

معنی ضرب المثل زبان سرخ سر سبز میدهد بر باد

زبان سرخ سر سبز میدهد بر باد برای افرادی به کار باید که نداشتن وقت مراقب باش حرف زدنشان نمی باشند و به خاطر این است دچار مشکلات و دردسر می شوند. منجر به ادامه همراه باشید بخش ضرب المثل ماگرتا جهت گسترش کامل این حکایت همراه باشید. ریشه و مفهوم ضرب المثل زبان {فکر کردن} قبل متفاوت شدن از حرف زدن این داستان را می توان به صورت های مختلف بیان کرد که عبارتند متفاوت شدن از :

معنی ضرب المثل زبان سرخ سر سبز می دهد بر باد ۱- یعنی سخنی تمرکز روی جای نامناسب خود به کار برده شود، صاحب سخن را گرفتار می سازد. چنانکه شاعر می فرماید: هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد. ۲- بعضی از سخت ترین کارها سکوت کردن و حفظ زبان است!

السابق
روی سه پا می ایستد ولی زمان حرکت روی یک پا
التالي
معنی ضرب المثل هرکه بامش بیش برفش بیشتر

اترك تعليقاً