فارسی

mchc در آزمایش خون

mchc در آزمایش خون، تست MCHC یکی از تست های CBC است. بروز اختلالات خونی مانند کم خونی می تواند دلیلی برای تجویز این آزمایش باشد. البته این تست به تنهایی مورد استفاده قرار نخواهد گرفت. سایر آزمایشات خون برای بررسی وضعیت سلامت بیمار تجویز خواهد شد. اگر می خواهید در مورد این پارامتر ورق بیشتر بدانید، خواندن این مقاله از Humka را از دست ندهید.

mchc در ازمايش خون چيست

MCHC (میانگین غلظت هموگلوبین سلولی) یکی از عواملی است که در آزمایش CBC مشاهده می شود. هموگلوبین پروتئینی است که به گلبول های قرمز رنگ قرمز می دهد. هموگلوبین ناقل اصلی گازهای تنفسی در بدن است.

اگر تصور شود که از دست دادن خون دلیل کاهش MCHC در آزمایش خون شما باشد، پزشک شما به دنبال منبع از دست دادن خون خواهد بود. ساده ترین تشخیص، یک سیکل قاعدگی غیر طبیعی طولانی، مکرر یا سنگین است که زنان می توانند آن را خود گزارش دهند. مطب پزشک و انکولوژی مورد نظر خود را به صورت آنلاین رزرو کنید

esr آزمايش خون

MCHC در آزمایش خون بخشی از یک آزمایش عمومی به نام CBC است که وضعیت سلامت خون را بررسی می کند. آزمایش خون CBC یا شمارش کامل سلول های خونی یک آزمایش شاخص بسیار مهم است که اطلاعات جامعی را در اختیار پزشک قرار می دهد. گلبول های قرمز در واقع قسمت و عامل اصلی رنگ قرمز آن هستند.

MCHC مخفف میانگین غلظت هموگلوبین سلولی در آزمایش خون و به معنای میانگین غلظت هموگلوبین در گلبول های قرمز است. تقریباً 96 درصد وزن گلبول های قرمز از هموگلوبین تشکیل شده است. MCHC یک شمارش کامل خون است که بخشی از CBC است.

السابق
mpv در آزمایش خون چیست
التالي
فراجا مخفف چیست

اترك تعليقاً